Cei noi va rugam sa faceti cont;)
Cei noi va rugam sa faceti cont;)
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Exemplul in discutie

In jos 
AutorMesaj
Sp3ctra
Administrator
Administrator
Sp3ctra


Mesaje : 98
Puncte : 24399
Data de inscriere : 27/06/2011
Varsta : 29
Localizare : Calarasi

Exemplul in discutie Empty
MesajSubiect: Exemplul in discutie   Exemplul in discutie EmptyLun Iun 27, 2011 10:20 am

Cod:

<html>

<head>

<title>Pagina mea! </title>

</head>

<body>

<h2>Bine ati venit.</h2>

<p>Foarte curand voi face o pagina care va v-a da pe spate pe toti!</p>

</body>

</html>
<head>
Acest tag urmeaza imediat dupa <html> si este folosit pentru a indica browser-ului, informatii utile precum: titlul pagini, continulul (folosit de motoarele de cautare vechi) si multe altele

<title>
Se pune intre <head> si </head>. Acest tag este cel care da numele pagini. Numele va fi afisat in browser, de obicei in partea stanga sus. In exemplul anterior titlul era "Pagina mea!" si va fi afisat ca si titlul browserului.

<h2>
Acesta este titlul care apre in pagina, inainte de continut si va fi mai mare decat litera de continut. <h2> inseamna ca e cea de-a doua marime a literei intre cel sase care exista. <h1> este cea mai mare iar <h6> va fi cea mai mica.

<p>
Este tag-ul care marcheaza deschiderea si incheerea unui paragraf. Asa ca atunci cand vei incepe un paragraf asigurate ca ai pus <p> la inceput si </p> la sfarsit.
Sus In jos
 
Exemplul in discutie
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Tutoriale Web :: Tutoriale HTML-
Mergi direct la: